O nas

Karczma w Lipcach Reymontowskich to jedyne w swoim rodzaju miejsce. Jak pisał o niej patron Lipiec:

”Jeno od karczmy coraz ostrzej rozlegały się muzyckie głosy, bo juści, że prawie z każdej chałupy ktosik się tam przebierał na przewiady, a insze zaś, którym nie było do zmówin ni do spraw, też ciągnęli, bo im gorzała pachniała. Że zaś i babom cniło się ostawać samym, a dziewczyny aż piszczały do gzów i na muzykę nogami przebierały, to raz w raz, nim się jeszcze do cna ściemniało, leciały chyłkiem do karczmy, rzekomo by chłopów nagnać do domów, ale już ostawały. Juści, że za ojcami i dzieci ciągnęły co starsze, zwłaszcza chłopaki zwoływali się z opłotków gwizdaniem i szli kupą, zalegając karczmowe sienie i przyzby, choć mróz prażył żywym ogniem.” (Reymont, ‚”Chłopi”)

Od czasów, o których mowa w ”Chłopach” zmieniło się niewiele. Karczma w Lipcach w dalszym ciągu jest centralnym miejscem spotkań mieszkańców. To miejsce, które mimo upływu lat zachowało tradycyjny charakter regionu łowickiego. Pyszna kuchnia oraz sielska atmosfera umilą czas każdemu. To idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

Organizujemy:
  • imprezy okolicznościowe
  • wieczory muzyczne i literackie
  • spotkania z twórcami ludowymi specjalizującymi się w miejscowym arcydziele (wycinanki, bibułki, hafty)
  • spotkania, wykłady o tematyce związanej z historią Lipiec i okolic oraz wspomnieniami o Wł. St. Reymoncie
  • catering
  • obsługę gastronomiczną szkoleń odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji znajdującym się w pobliżu naszej karczmy

Dostosujemy ofertę do oczekiwań konsumentów.

Zapraszamy do Karczmy u Boryny!